Ticari Çeviri

ticari çeviri, tercüme

Dünya artık küçülüyor, farklı ülkelerden şirketler birbirleriyle işbirliği yapıyor. Yepyeni uluslararası şirketler kuruluyor; şirketler arasındaki ticari bağlantılar güçlenip sağlamlaşıyor.


Günümüzde ticari ilişkilerinin sağlıklı ilerlemesi için bu alanda verilen hizmetlerin önemi büyüktür. Yanlış anlaşılmaların önlenmesi, verilerin doğru aktarılması adına başvurulan ticari çeviri hizmetleri belgelerin kaynak dilden hedef dile doğru bir şekilde aktarılmasını kapsıyor.


Bu alanda tercümesi yapılacak belgelerin kapsamları oldukça geniş; ticari sicil gazeteleri, anlaşmalar, sunumlar, fiyat teklifleri, kâr ve zarar raporları, bilançolar ve tanıtım broşürleri ticari çevirmenlerin görev tanımına giriyor.


Çevirisi yapılan belgelerin konuları göz önünde bulundurulduğunda bu alandaki metinlerin aynı zamanda teknik bir uzmalık gerektirdiği daha net ortaya çıkıyor. Ekonomi ve finans alanındaki terminolojiye hakim olunmadığı takdirde ticari belgelerin çevrilmesi sırasında hata yapma şansı yükseldiği için bu alanda mutlaka profesyonellerden hizmet alınması gerekiyor.


Ingilizceturkce.gen.tr online çeviri platformu olarak sadece konusunda deneyimli ve sektörle bağlantısı olan uzman çevirmenlerle çalışıyoruz. Bu alanda yapılan tercümelerin yanlış yapılmasından kaynaklı maddi zarar oluşumunu önlemek ve uluslararası ticarette şirketlerin güçlenmesini sağlamak adına çevirmenlerimizin bilgilerini sürekli güncel tutması için çaba harcıyoruz.


Yeni Pazarlara Açılmak İstiyorsanız Ticari Çeviri Hizmeti Tam Size Göre


profesyonel çeviri

Bu alanda sunmuş olduğumuz hizmetlerden sadece mevcutta uluslararası bağlantısı olan işletmeler yararlanmaz. Aynı zamanda yeni pazarlara açılmak, uluslararası ticaret yapmak, yurt dışı pazarından iş ortağı bulmak isteyen işletmeler de bu alanda sunmuş olduğumuz hizmetlerimizden yararlanabilirler.


Yeni partnerler arayan firmaların kendilerini en doğru şekilde ifade edebilmeleri ve amaçlarını aktarabilmeleri için ticari çeviri hizmeti kritik bir öneme sahiptir. Hedeflenen pazardaki işleyiş kadar bu ülkelerin kültürlerine hakim olarak hazırlanan metinler şüphesiz ilgi uyandıracaktır.


İstenmeden yapılan küçük bir hata dahi hedef pazara girmeyi engelleyebilir. Firmanın hedeflerinin doğru aktarılması, şirket bilgilerinin eksiksiz sunulması ve kültür farklılıklarının giderilip kalıcı iş ilişkilerinin oluşması için bu alanda verilen hizmetin mükemmel olması gerekir.


Yeni pazarlara açılmak ve uluslararası bir şirket haline gelebilmek için başvurulan ticari tercüme, aynı zamanda mevcut ticari ilişkilerin sağlamlaşması adına da önemlidir. Firmaların işlerine gösterdikleri ciddiyeti ön plana çıkaran hizmetler ancak işinin ehli profesyonel çevirmenler tarafından eksiksiz hale gelebilir.


Ticari çevirmenler hedef dili ve kaynak dili çok iyi bilmelidirler. Yazım yanlışları ve imla hataları kesinlikle ticari çeviri yapılan metinlerde yer almamalıdır. Ülkelerin kültürlerine hakim olan çevirmenler, kurdukları cümlelerde kullandıkları tüm kelimeleri ölçüp tartarak seçmelidir. Rakamların bulunduğu belgelerde de aynı özen korunmalıdır.


Kullanılan yanlış bir terimin ya da eksik yazılan bir rakamın ticari ilişkileri tehlikeye sokabileceği kesinlikle göz ardı edilmemelidir. Ticari alanda hizmet verecek profesyonel tercümanların sorumlulukları bunlarla da sınırlı değildir. Kaynak metinde yer alan noktalama işaretleri, özel isimler, unvanlar, cümlelerdeki zaman çekimleri de çevirmenlerin sorumluluğundadır.


Ticari Tercüme Hizmeti Alarak Global Dünyanın Gerisinde Kalmayın


profesyonel çeviri

Ingilizceturkce.gen.tr ailesi olarak iş ortaklarımıza sunduğumuz profesyonel çeviri hizmetleriyle onların global ölçekli büyüme trendine girmelerine yardımcı oluyoruz. Ticari başarılarını arttırmak ve iş ortaklarıyla aralarındaki ilişkiyi sağlamlaştırmak adına en profesyonel ticari çevirmenlerle çalışıyoruz.


Çevirmen tercihimizi yaparken geçmiş tecrübelerine, dillere olan hakimiyetlerine ve ülkelerin kültürlerine ne kadar aşina olduklarına dikkat ediyoruz. Ticari çeviri hizmeti verirken sorumluluklarımızın farkında olarak iş ortaklarımızın tüm ihtiyaçlarına net çözümler sunabilmek için kendileriyle dirsek temasında oluyoruz.


Ticari tercüme hizmetimizden yararlanmak ve kendinizi en doğru şekilde ifade edebilmek için bizlere her zaman ulaşabilirsiniz. Mesai dışında da olsak, tek bir e-posta göndererek hizmetlerimizle ilgili detayları öğrenebilirsiniz.


Hızlı ve sorunsuz talimatlarımızla ticari yazışmalarınızı kesintiye uğratmadan sizlere destek oluyoruz. Ticari hayatta geç kalmamak, yazışmaları zamanında yapmak ve başarılarınızı daim kılmak için doğru adrestesiniz!


Telefon No

0212 557 98 44

Adresimiz

Cevizlik Mah. Mor Sümbül Sok, K:2 No:13 Bakırköy – İSTANBUL

Copyright © ingilizceturkce.gen.tr | Tüm Hakları Saklıdır!