Dili Algıla
"Kaynak Dil" ile "Hedef Dil"in yerini değiştir

Türkçe

Sesli Çevir

Kaynak Metni Seslendir
Kaynak Metnin Seslendirmesini İndir
Metinleri Sil
Çevrilmiş Metni seslendir
Çevrilmiş Metnin Seslendirmesini İndir
Çeviriyi Kopyala

turkish to english

Sesli Çeviri

Dil öğrenme sürecinde seslendirmeli çeviri hizmetlerinden yararlanmak, hedef ve kaynak dildeki telaffuz farklarını, ses değişimlerini anlamanız ve bir cümle ya da metindeki vurgu noktalarını keşfetmeniz anlamına gelebilir. Cümle çeviri yapılacak bir metinde kaynak dildeki vurgunun hedef dilde nereye kaydığını kolayca incelemek, telaffuzu zor olan bir sesin hangi gırtlak hareketi kullanılarak çıkarıldığını fark etmek için de çoğu zaman yararlıdır.


Sayfamızda yer alan sesli çevir hizmetleri, hedef ve kaynak metni kolayca seslendirmenizi sağlayan mikrofonlu oldukça basit bir uygulamadır. Yukarıda bulunan kutucuğa kaynak dile ait olan metni oldukça kolay bir şekilde yapıştırabilirsiniz. ‘’Seslendir’’ seçeneğine tıkladığınızda çeviri robotumuz söz konusu dilin ses ve telaffuz kurallarına uygun olarak metni seslendirecektir. Üstelik ses dosyasını tek bir tıklama ile hemen bilgisayar ya da telefonunuza ücretsiz indirebilirsiniz.


Elbette hepsi bununla sınırlı değil. Çeviri gerçekleştikten sonra sağ taraftaki kutucukta hedef dildeki metni göreceksiniz. Bu kutucuğun sağ tarafındaki hoparlör işaretine tıklayarak kolay şekilde seslendirme yapabilirsiniz. Bu sayede hem hedef hem de kaynak dildeki metnin nasıl seslendirildiğini ve seslendirme sırasında değişen vurgu alanlarını incelemiş olacaksınız. Hedef dildeki seslendirmeyi de cihazınıza indirerek dilediğiniz anda tekrar tekrar dinleme şansınız bulunmaktadır.


Bu uygulamayla birlikte sunulan avantajlarlardan bazıları şunlardır:

  • Hedef dilin ve kaynak dilin telaffuzları hakkında bilgi sahibi olabileceksiniz.
  • Eğer bir konuşma ya da bir sunum için çeviri yapıyorsanız ses dinleme seçeneği sayesinde telaffuzunuza daha iyi çalışma şansınız olacak. Vurgu ve tonlamalar üzerinde çalışarak sunumunuzu mükemmel hale getirebileceksiniz.
  • Bu eşsiz hizmet sayesinde hangi dilde olduğundan emin olmadığınız metinleri bile Dili Algıla seçeneği ile kolayca çevirebilirsiniz. Dünya ile aranızdaki dil sınırlarını kaldırın ve çok daha kolay bir şekilde etrafınızda bulunan metinleri anlama şansı yakalayın.
  • Daha fazlasını keşfedin! Bu uygulamayı metin ile tamamlayacağınız için aynı anda hem ses dosyasını indirebilir hem de yazılı çeviri dosyasını kolayca kopyalayabilirsiniz. İşte, akademik hayatta ve daha fazlasında görevlerinizi kolaylaştırmak için çalışıyoruz!

Siz de tüm bu hizmetlerden ücretsiz yararlanmak için sitemizi kullanabilirsiniz.

Copyright © ingilizceturkce.gen.tr | Tüm Hakları Saklıdır!