"Kaynak Dil" ile "Hedef Dil"in yerini değiştir
Çevir
Kaynak Metni Seslendir
Kaynak Metnin Seslendirmesini İndir
Metinleri Sil
Çevrilmiş Metni seslendir
Çevrilmiş Metnin Seslendirmesini İndir
Çeviriyi Kopyala

Kürtçe Türkçe Çeviri

Kürtçe, Türkiye'nin doğu ve güneydoğusunda konuşulmakla birlikte Irak'ın kuzeydoğusu ve kuzeyi, Suriye'nin kuzeyi ve İran'ın batısında yerleşik Kürtler tarafından konuşulur. Kurmançça (Kurmanci), Soranice ve Kelhurice gibi farklı lehçeleri vardır. Türkiye'de konuşulan Kurmançça olarak geçer ki dünyada en yaygın olarak kullanılan da o’dur, 15 milyonu aşkın konuşanı olduğu tahmin edilmektedir.


1930 Yılların başına kadar Kurmançça Kürtçesi Arap alfabesiyle yazılmıştır. Sonrasında Latin alfabesine geçilmiştir. Soranice lehçesi ise Arap alfabesini kullanmaya devam etmektedir. Sayfadaki aracımız ile hem Soranice hem de Kurmançça lehçelerinde tercümeler yapabilirsiniz.


Yüksek teknoloji ürünü olan Kürtçe çeviri aracımız öylesine kapsamlıdır ki sanki profesyonel bir tercümanın elinden çıkmış gibi yüksek kalitede sonuçlar sunar. Üstün dil yeteneğine sahip robotumuzu kullanarak Kürtçe kelimeler, sözler ve cümlelerin Türkçe karşılıklarına tek tıklamayla ulaşabilirsiniz. Nasıl mı? Metni girin ve çevir butonuna tıklayın, anında tercümeniz hazır olacaktır.


Türkçe Kürtçe çeviri mi yapmak istiyorsunuz? Bunun için sayfadan hiç ayrılmadan hedef dili değiştirmeniz yeterli olacaktır. Sağladığı sonuçlarla tıpkı bir profesyonel gibi neredeyse hatasız tercümeler sizi şaşırtacaktır.


Aracımızla ilgili görüş ve önerileriniz için lütfen bizimle iletişime geçmekte tereddüt etmeyiniz. Herhangi bir şekilde sizlere yardımcı olmaktan memnuniyet duyacağımızı özellikle belirtmek isteriz.519 7148


Copyright © ingilizceturkce.gen.tr | Tüm Hakları Saklıdır!