"Kaynak Dil" ile "Hedef Dil"in yerini değiştir
Çevir
Kaynak Metni Seslendir
Kaynak Metnin Seslendirmesini İndir
Metinleri Sil
Çevrilmiş Metni seslendir
Çevrilmiş Metnin Seslendirmesini İndir
Çeviriyi Kopyala

Kürtçe Türkçe Çeviri

Kürt dilleri ya da Kürtçe, Türkiye'nin doğu ve güneydoğusunda konuşulmakla birlikte Irak'ın kuzeydoğusu ve kuzeyi, Suriye'nin kuzeyi ve İran'ın batısında yerleşik Kürtler tarafından konuşulur. Kurmançça, Soranice ve Kelhurice gibi farklı lehçeleri vardır. Türkiye'de konuşulan Kurmamçça Kürtçesi olarak geçer ki dünyada en yaygın olarak kullanılan da o’dur, 15 milyonu aşkın konuşanı olduğu tahmin edilmektedir.


1930 Yılların başına kadar Kurmançça Kürtçesi Arap alfabesiyle yazılmıştır. Sonrasında Latin alfabesine geçilmiştir. Soranice Kürtçesi ise Arap alfabesini kullanmaya devam etmektedir. Sayfadaki aracımız ile hem Soranice hem de Kurmamçça Türkçe çeviriler yapabilirsiniz.


Sayfadaki Kürtçe çeviri aracımız öylesine kapsamlıdır sanki profesyonel bir çevirmenin elinden çıkmış gibi yüksek kalitededir. Sayfamızdaki üstün dil yeteneğine sahip Kürtçeden Türkçeye çeviri ve sözlük aracımızı ücretsiz olarak tüm ihtiyaçlarınız için özgürce kullanabilirsiniz. Nasıl mı? Metni girin ve çevir butonuna tıklayın, anında tercümeniz hazır olacaktır.


Türkçe Kürtçe çeviri mi yapmak istiyorsunuz? Bunun için sayfadan hiç ayrılmadan hedef dili Kürtçe yapmanız yeterli olacaktır.Üstün kelime haznesiyle ileri seviyede çevirilerle sizi şaşırtacaktır.


Aracımızla ilgili soru, görüş ve önerileriniz için lütfen bizimle iletişime geçmekte tereddüt etmeyiniz. Herhangi bir şekilde sizlere yardımcı olmaktan memnuniyet duyacağımızı özellikle belirtmek isteriz.


Copyright © ingilizceturkce.gen.tr | Tüm Hakları Saklıdır!